Yolların Eski Sahibi Geri Döndü: 2019 Model BMW 8 Serisi Resmen Duyuruldu

Araba denildiğinde dünya üzerinde akla gelen ilk markalardan olan BMW, dünyanın en büyük yarış organizasyonlarından biri olan Le Mans’da 2019 model ye

BMW’nin Gizemli Otomobili iNext En Sonunda Görüntülendi
Yeni BMW M4 CS
BMW Elektrikli Motorlarını Nasıl Üretiyor?
Yolların Eski Sahibi Geri Döndü: 2019 Model BMW 8 Serisi Resmen Duyuruldu

Araba denildiğinde dünya üzerinde akla gelen ilk markalardan olan BMW, dünyanın en büyük yarış organizasyonlarından biri olan Le Mans’da 2019 model yeni BMW 8 serisini duyurdu. Pop-up far tasarımı gibi önemli detaylarla alıcılarının karşısına çıkan yeni BMW 8, 19 yıllık aranın ardından yeniden karşımıza çıkıyor. Tasarımsal açıdan eski seriyle modern araba tasarımının karışımı olan BMW 8, performans olarak da son derece iddialı gözüküyor.

2019 model BMW 8’in motor kısmında iki seçeneği bulunuyor. Dizel ve benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunan yeni seri, motor performansı bakımından müşterilerini memnun edecek gibi duruyor.

2019 model bmw 8 serisi

BMW 8 serisinin dizel versiyonuna baktığımızda bizleri 840d XDrive isimli bir motor karşılıyor. Turbo beslemeye sahip 3.0 litre altı silindirli olan motor, 320 PS güç ve 680 Nm tork üretebiliyor. Bu da aracın 0’dan 100’e 4,9 saniyede çıkmasını sağlıyor. Aracın benzinli versiyonu ise bu konuda biraz daha güçlü gözüküyor. M850i xDrive ismiyle karşımıza çıkan motor, twin-turbo beslemeye sahip 4,4 litrelik bir V8 motoru kullanıyor. 530PS güç ve 750 Nm tork üreten benzinli BMW 8, 0’dan 100’e yalnızca 3,7 saniyede çıkabiliyor.

BMW 8 serisi 2019 inceleme

BMW’nin tanıtım sırasında fazlasıyla önem verdiği sürüş dinamikleri, aracın çok daha güvenilir olmasını sağlıyor. Adaptif M süspansiyon sistemi, elektronik kontrol üniteleri, aktif savrulma stabilizasyonu gibi özelliklerle dikkat çeken araç, pek çok güvenlik önlemleri ile donatılmış durumda.

BMW yeni 8 serisi tanıtımı

Aracın bir diğer ilgi çekici kısmı kokpiti. BMW, bu noktada araca 12,3 inçlik bir dijital sürücü ekranı ile 10,25 inçlik multimedya ekranı eklemiş. Bu ekranlara ek olarak 3D görsel destekleri de sunan araç, sürücünün bilgiye en kolay ve hızlı yolla ulaşması için uğraşıyor.

Yeni bmw 8 serisi kokpit tasarımı

Comfort, Eco Pro, Sport, Sport+ gibi sürüş modlarına sahip olan araçta, akıllı anahtar özelliği gibi sistemler bulunuyor. Bu özellik, telefonunuzu kullanarak arabanızı çalıştırmanıza olanak tanıyor. Son dönemde çıkan amiral gemisi sınıfı araçlarda gördüğümüz hız sabitleyici, şerit kontrol asistanı, yan çarpışma koruması, mesafe bilgisi, park asistanı, panoramik görüş ve uzaktan üç boyutlu görünüm gibi özelliklere sahip aracın fiyatı hakkında henüz net bir açıklama bulunmuyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: