BMW Otomobiller Toplatılıyor!

Güney Kore’de BMW marka 20 bin araç artık trafiğe çıkamayacak. Teknoloji gün geçtikçe ilerlerken bazen gözden kaçırılan durumlar da söz konusu olabili

BMW, 600 Kilometre Menzile Sahip Elektrikli i7 Modeli Üzerinde Çalışıyor
BMW Tarihçesi
VeChain BMW ile İş Birliği Yaptığını Onayladı
BMW Otomobiller Toplatılıyor!

Güney Kore’de BMW marka 20 bin araç artık trafiğe çıkamayacak. Teknoloji gün geçtikçe ilerlerken bazen gözden kaçırılan durumlar da söz konusu olabiliyor. Gözden kaçırılan detaylar her zaman bir soruna neden olmasa da kimi zaman çok ciddi sorunlar yaşatarak yaşamı tehlikeye sokabiliyor. BMW markalı araçlarda ortaya çıkan motor yangını sorunu Güney Kore’de büyük bir şaşkınlık yarattı.

Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı 20 bin BMW aracın kullanımını yasakladı ve geri iade edilmesi için sürücüleri uyardı. Motor arızası nedeniyle bu yıl içinde BMW markalı 40 araçta yangın meydana geldi. Hem araçtakileri hem de çevredekileri tehlikeye atmanın yanı sıra lüks marka sınıfından olan BMW’nin araç fiyatlarının ne kadar yüksek olduğu da bir gerçek.

Ulaştırma Bakanlığı arızalı olduğu bilinen BMW markalı araçların en kısa zaman içinde kontrolden geçirileceğine dair uyarıda bulundu. 15 Ağustos itibariyle uygulamaya girecek BMW yasağı nedeniyle araç sahiplerinin dikkatli olması gerektiği söyleniyor.

Çünkü bu yasağa uymayıp BMW marka araçlarını teslim etmeyen araç sahiplerine hem bir yıla kadar para cezası verilecek hem de olası bir yangından kimse sorumlu olmayacak. Markanın bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapması bekleniyor. Bu açıklama içinse öncelikle araçların kontrol edilmesi gerektiği söyleniyor. İlk yapılan tespite göre meydana gelen yangınlar otomobillerin egzoz gazı devridaim bölümünde meydana gelen bir hata nedeniyle yaşandı. BMW’nin sorun yaşanan bu modelinin 520d modeli olduğu biliniyor.

Bu arada Güney Kore’deki BMW krizi ilk defa yaşanmıyor. Ülkede geçen yıl 42 BMW modeli ve yaklaşık 106 bin araç geri çağırılmıştı. Marka bu durumu ciddi bir şekilde araştırıyor ve diğer ülkelerdeki araç sahiplerinden bu şekilde herhangi bir şikayet gelmediğini belirtiyor. Diğer ülkelerde bu sorunun yaşanmıyor olmadığına ilişkin açıklaması BMW kullanıcılarının içini rahatlattı.

BMW motor yangınları nedeniyle sanılandan daha büyük tehlike arz ettiği ve Güney Kore’deki herkesin aracını geri götürmesinin önemini anlatmak için cezai işlemlere başvurmaktan da çekinmiyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0