BMW, INTEL ve Mobileye Özerk Otomobil Platformu Kurdu!

BMW daha önceden de açıkladığı gibi 2021 yılına kadar autonomous car, özerk otomobil yapmak istiyor ancak bu konudaki isteğini gerçekleştirebileceğind

BMW ve PSA Grubu İngiltere’de Üretimi Durduruyor
BMW Kullanmak Güney Kore’de Yasak!
BMW ve General Motors, Yeni ‘Sürücüsüz’ Araba Modelinin Verileri İçin Blockchain Kullanmak İstiyor

BMW daha önceden de açıkladığı gibi 2021 yılına kadar autonomous car, özerk otomobil yapmak istiyor ancak bu konudaki isteğini gerçekleştirebileceğinden emin olacağı teknik bir know-how henüz yok.  Bu yüzden BMW şirketin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için INTEL ve Mobileye ile bir ortaklık anlaşması yaparak “Özerk Otomobil Platformu” kurduklarını açıkladı.

Ancak bu ortaklığı diğerlerinden farklı kılan özellik ise bu üç şirket oluşturdukları bu BMW Özerk Otomobil Platformu ile diğer otomobil üreticilerinin de kullanabileceği yada yararlanabileceği açık bir platform oluşturmuş olmaları.

Bu ortaklıkta teknolojik açıdan bakıldığında Intel ve Mobileye makine öğrenme ve bilgisayar teknolojilerindeki deneyimlerini ortaya koyarken BMW doğal olarak otomobil üretme konusundaki tecrübesini ortaya koyuyor. Intel zaten birkaç yıldır özerk otomobil teknolojileri üzerinde yoğun olarak çalışıyordu.

Sonuç olarak tüm bu şirketler özerk otomobil yarışında geri kalmak istemiyor. 2021 hedefine ulaşmak bu 3 şirketinde ortak hedefi olmuş durumda ve kısa vadede karşımıza yüksek otomasyonlu bir prototip göstereceklerdir. Şahsi fikrim 2017 yılında genişletilmiş özerk otomobil testleri ile BMW’i karşımızda görebiliriz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: