BMW, Intel Ortak Bir Blockchain Programına Katıldılar

BMW, Intel Ortak Bir Blockchain Programına Katıldılar

BMW Group Asia, Intel ve Nielsen bundan böyle bizzat Singapur Hükümeti tarafından desteklenen Tribe adlı Blockchain programının bir parçası durumundalar.

BMW’nin Abu Dabi bayisi, X2’nin en güçlüsünü modifiye etmiş
Yeni BMW 3 Serisi (G20) Muhtemel Motor Seçenekleri
BMW Güney Kore’de İnceleme Altında

Tribe Accelerator geçtiğimiz günlerde bir basın duyurusu yayınladı ve üç yeni şirketle anlaşma imzalamayı başardığını açıkladı. Tribe, yayınladığı bu duyuruda söz konusu üç şirketin gerek tecrübeleri gerek bilgileri sayesinde kendisine büyük faydalar sağlayacaklarını belirtti.

Bu şirketlerden biri olan BMW Group Asia, Tribe ile yapacağı ortak çalışmalar boyunca Blockchain‘in kullanım alanlarıyla ilgili bazı deneyimlerini paylaşacak. Yayınlanan açıklamalara göre BMW Group, Bloockchain’in özellikle kitle piyasasında nasıl kullanılabileceği ile ilgili danışmanlık yapacak.

BMW Group Asia’da Asya Pasifik bölgesinen sorumlu olan Casten Sapia, konu hakkında yaptığı bir açıklamada şu sözleri sarf etti:

“Umuyoruz ki bu start-upların her birine kendi ‘proof-of-concept’lerini geliştirmelerinde ve bir adım daha ileriye gitmelerine yardımcı olabiliriz.”

Tribe’a bu süreç boyunca yardımcı olacak bir diğer şirket ise Intel Corporation. Intel’in bu işbirliği boyunca başlıca işletme ve teknik alanlarda danışmanlık vereceği söyleniyor. Intel’in Blockchain programından sorumlu olan Micheal Reed, Intel tarafından geliştirilen teknolojilerinin “Blockchain programlarındaki gizliliği, güvenliği ve ölçeklenebilirliği artırabileceğini” düşünüyor.

Bunların yanı sıra Nielsen da Blockchain tabanlı yeni teknolojilerin denenmesi, test edilmesi için gerekli ortamları sağlıyor olacak. Tribe Acceleratoor yöneticilerinden Ryan Chew, büyümek için birbirinden farklı testler yapacaklarını ve bu testlerin sonuçlarının kendileri için çok önemli olacağını belirtiyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0